W XIV stuleciu królowie polscy przy lokacji wsi ufundowali i uposażyli kościół parafialny pw. św Andrzeja. W dobie reformacji został on na całe wieki przyłączony jako filialny do Ostrzeszowa. W połowie XVII stulecia w świątyni siedliskowskiej odprawiano mszę św. w trzecią niedzielę każdego miesiąca. W 1778r.  na nowym fundamencie mieszkańcy wsi zbudowali z pewnością trzeci z kolei kościół z drewna.

 

Na dekanat ostrzeszowski w 1821 r. składało się 12 parafii, w tym 3 miejskie: Ostrzeszów z 3 kościołami filialnymi (Olszyna, Rojów i Siedlików). Nadto do parafii Ostrzeszów należało parę kościołów filialnych w okolicznych wsiach. Najbardziej odległymi miejscowościami od świątyni parafialnej są: Bledzianów i Kozły po 10km (...)  Gęstawa,Siedlików i Kamola po 7km (...).

 

Drewniany kościół pw. św Andrzeja Apostoła z 1778 r. w Siedlikowie do 1931 r. jako filia należał do Ostrzeszowa. W pamięci mieszkańców tej wsi na długo pozostał  wikariusz ostrzeszowski ks. Walenty Dymek, późniejszy arcybiskup poznański. Od tego roku kościół stał się filią Przedborowa.

 

W latach osiemdziesiątych niektóre wsie liczyły ponad tysiące osób. Do takich należały: Strzyżew - 1344, Siedlików-1243, Czarnylas - 1090 oraz Bukownica - 1038.

Dzisiaj parafia Siedlików  posiada 1210 dusz

Źródła:

Edward Nawrot- "Dekanat Ostrzeszowski 1821-1945"